Prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji
prof. Prot Jarnuszkiewicz

Mam zaszczyt zaprezentować Państwu ponad dwa i pół tysiąca prac oraz ponad osiemset sylwetek studentek i studentów naszej Uczelni. Celem wystawy ONLINE 2021 jest przedstawienie procesu dydaktycznego, zagadnień, jakimi studentki i studenci zajmują się podczas studiów, a także jak te elementy wpływają na rozwój ich wrażliwości artystycznej.

Zdajemy sobie sprawę, że forma online nie zapewnia takich wrażeń wizualnych, jakie oferuje tradycyjna wystawa, czyli Akademia Otwarta. Niestety, ze względów technicznych nie jesteśmy w stanie zademonstrować w sposób klasyczny prac wszystkich studentek i studentów naszej Uczelni. Mając tę świadomość, zdecydowaliśmy się zaprosić do pełnienia roli kuratorów grono dydaktyków i dziekanów naszych dziewięciu wydziałów. Dzięki ich zaangażowaniu na wystawie ONLINE 2021 eksponujemy wybrane, najlepiej oddające specyfikę naszej Akademii prace.

Jestem przekonany, że przeniesienie w przestrzeń wirtualną owoców wspólnych działań wszystkich osób tworzących Uczelnię pozwoli na spotkanie ze sztuką znacznie większemu gronu niż tradycyjna ekspozycja.

Chciałem serdecznie podziękować całej społeczności Akademii. Szczególnie studentkom i studentom, którzy mimo zdobywania wiedzy i umiejętności w szczególnie trudnych dla nich warunkach, nie przestają nas zadziwiać swoimi propozycjami artystycznymi oraz wrażliwością i determinacją. Dziękuję także dydaktykom, dziekanom oraz pracownikom Biura Promocji i Współpracy za zaangażowanie, poświęcony czas i nieocenione wsparcie w promowaniu tych wszystkich wspaniałych realizacji.